Nowy Wkład filtrujący Dafi - z żywicą jonowymienną Zobacz większe

Wkład filtrujący Dafi - z żywicą jonowymienną

Nowy produkt

Wkład Dafi zawiera żywicę jonowymienną usuwającą jony magnezu i wapnia odpowiedzialne za twardość wody, tym samym powodując jej zmiękczanie. 

Więcej szczegółów

29,00 zł brutto

Więcej informacji

Wkład Dafi zawiera żywicę jonowymienną usuwającą jony magnezu i wapnia odpowiedzialne za twardość wody, tym samym powodując jej zmiękczanie.

Woda twarda:
- powoduje powstawanie kamienia kotłowego na elementach grzejnych kotłów CO, pralek, zmywarek, czajników i innych urządzeń;
- wywołuje korozję w wymiennikach ciepła;
- zwiększa zużycie środków myjących i proszków (w wodzie twardej trudniej się pienią przez co usuwają mniej zanieczyszczeń)
- przy częstym myciu powoduje podrażnienie i wysuszanie skóry;
- może spowodować powstanie kamienia nerkowego u osób posiadających predyspozycje do tej choroby;
- jony wapnia nadają wodzie gorzkawy posmak.

Usunięcie jonów wapnia i magnezu podkreśla smak herbaty, kawy, zup i innych potraw, zmniejsza zużycie cukru, soli, przypraw. Brak jonów wapnia i magnezu w wodzie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, ponieważ te pierwiastki organizm pobiera głównie z żywności a nie z węglanów i wodorowęglanów a w takiej postaci występują w wodzie.
Okres eksploatacji wkładu z żywicą jonowymienną kończy się, gdy wyczerpie się zdolność jonowymienna złoża. Uzależniona ona jest od twardości i ilości przefiltrowanej wody. Dla wody średnio-twardej zdolność jonowymienna wyczerpuje się po zmiękczeniu ok. 700 l-1000 l, dla wody o mniejszej twardości - po zmiękczeniu odpowiednio większej objętości wody. Gdy żywica we wkładzie Dafi zacznie tracić swoje właściwości jonowymienne i zwiększy się twardość wody (co objawia się np. pojawieniem się osadu kamiennego w czajniku) wkład Dafi można wymienić lub zregenerować. W tym celu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody). Wyjąć wkład z obudowy i od góry, do otworu, powoli wlać solankę. Po regeneracji należy zamontować wkład do obudowy (pamiętając o zabezpieczeniu uszczelki smarem silikonowym) i przelać wodę przez ok. 2 min. Zregenerowany wkład posiada 2/3 początkowych właściwości jonowymiennych. Wkład żywiczny Dafi można regenerować wielokrotnie, ale jego skuteczność powoli spada.
Wkład z żywicą jonowymienną Dafi należy wymienić nie później niż po 6 miesiącach od zainstalowania, ponieważ na żywicy może dojść do rozwoju mikroorganizmów pochodzących
z wody.**

Parametry techniczne wkładu z żywicą jonowymienną Dafi:

  • robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości: od 700 l do 1000 l*
  • wysokość 9 3/4 ‘’
  • wydajność: do 7 l/min
  • optymalna temperatura pracy: od 2°C do 30°C

Atest: PZH: HK/W/0671/01/2004

Wkład z żywicą jonowymienną Dafi do twardej wody

* w zależności od twardości, temperatury i pH wody.
** wkłady Dafi są produkowane z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych i posiadają atesty wydane przez PZH dla wody przeznaczonej do spożycia i na potrzeby gospodarcze.

Produkty powiązane

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pliki do pobrania

Instrukcja filtra Dafi

Instrukcja obsługi i montażu przepływowego filtra do wody Dafi

Pliki do pobrania (7.05M)